ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Ahoj,

po dohodě s Karlem posílám starší recenzi na t05 vs. t64, kterou se mi podařilo vygooglit... Myslím, že by mohla být zajímavá, pro mne alespoň je...

Butterfly Tenergy 05 x Tenergy 64

Dobrý den,
Dnes to bude na " dlouho ". Uvařte si kafe, případně načněte pivo. Manželce zapněte nějaký smysluplný seriál v TV. Nejlépe se hodí 354 a 355 díl mexické telenovely. V klidu se usaďte před obrazovkou svého počítače a pomalu se můžete začít prokousávat dnešní recenzí. Přeji Vám všem k tomu pohodu a pro ty, kteří dočtou, až nakonec mám jen slova obdivu))))))

Téma, které je připraveno pro všechny fandy TT materiálu je velice aktuální. Butterfly - Tenergy 05 a jeho mladší kolega Tenergy 64.

Jedná se zřejmě v současné době o nejpoužívanější potahy po zákazu čerstvého lepení a právě s nimi hraje řada hráčů světové extratřídy. Tenergy 05 má - Boll, Schlager, Maze nebo Korbel. S 64 kou pak např. hraje Mizutani , Oh Sang Eun nebo v současnosti nejlepší defenzivní hráč Joo Se Hyuk.

Záměrem této recenze je vzájemné srovnání obou špičkových výrobků, jejich porovnání s ostatními potahy poslední generace, stejně jako přiblížení jejich vlastností a možnost uplatnění i v podmínkách výkonnostního stolního tenisu.

Aby bylo hodnocení, co možná nejobjektivnější, rozhodl jsem se oslovit řadu hráčů, kteří s Tenergy 05 i 64 hrají, materiálem se více zabývají, aby nezávisle na sobě zkusili posoudit oba uvedené potahy. 
Vznikla tak neobvyklá recenze, která je koncipovaná jako souhrn postřehů jednotlivých hráčů a jejich poznatků při hraní s tímto potahy. 
Než přistoupíme k příspěvkům jednotlivých hráčů, pojďme si jenom ve zkratce připomenout pár zásadních věcí, které se týkají těchto potahů.
Oba potahy jsou vyrobeny za pomoci dvou unikátních technologií firmy Butterfly.
1) HIGH TENSION - efekt vysokého pnutí, který je integrován do houby nebo gumy potahu, případně do houby i gumy současně. (jedná se o technologii, která je již více než 10 let " stará " a kterou patrně nejvíce proslavil úspěšný potah Bryce.)
2) SPRING SPONGE - zbrusu nová technologie výroby houby potahu, která využívá novou směs a technologii míchání a odlišného provázání vzduchových bublin v houbě. Houba je tak nesmírně dynamická a pružná. (tato technologie byla prvně uplatněna právě u potahu Tenergy 05 a později i u Tenergy 64)
Vrchní guma obou potahů je totožná, liší se pouze v rozestupu špuntů. Tenergy 05 má špunty 1.7mm silné a jsou osazeny hodně blízko u sebe, zatímco Tenergy 64 při identické síle špuntů je má dále od sebe. 
Tím je v zásadě určena odlišnost potahů, stejně jako vhodnost na jednotlivý styl hry. Podle oficiálního webu Butterfly je Tenergy 05 koncipován na topspinovou hru především v blízkosti stolu a Tenergy 64 pak na topspinovou a dynamickou hru především ze střední zóny.
Pro pořádek udávám ještě hodnocení potahů, jak je uvedeno na oficiální stránce výrobce http://www.butterfly-world.com , kde si zvídavější čtenář může dohledat i řadu dalších zajímavých informací, třeba profily jednotlivých smluvních hráčů Butterfly, kteří s Tenergy 05 nebo 64 hrají 
TENERGY 05
Speed: 13,0 
Spin: 11,5 
Hard: 36° 

1.7 / 1.9 / 2.1 mm

High Performance for a Topspin Attacking Strategy
"Spring Sponge" is the latest innovation from BUTTERFLY. It is the sponge of the coming era. The well-known High Tension technology of BUTTERFLY is now combined with "Spring Sponge" to produce a new rubber family: TENERGY.
TENERGY 05 is the first family member; the special feature being in the original shape of the pimples. The product carries our development code No. 05 and merges High Tension technology with the characteristics of a highly grippy rubber.
TENERGY 05 has already been evaluated by a large number of leading players, as well as by scientific measurement, as the best rubber for spinning the ball, both when serving and during a rally. 
Do you look for a high quality rubber for your topspin and attack strategy? Then TENERGY 05 is the right answer. 


TENERGY 64
Speed: 13,5 
Spin: 10,5 
Hard: 36° 

1.7 / 1.9 / 2.1 mm
Fast attacking version of the TENERGY family
TENERGY 64 is the fastest attacking rubber of the TENERGY family; the No. 64 being the development code of the pimples used in producing this reversed rubber.
BUTTERFLY High Tension technology has enabled a fast dynamic rubber to be produced by utilizing the innovative SPRING SPONGE. 
SPRING SPONGE enables a player to "grip" the ball and "catapult" the return back at high speed and with heavy spin. 
TENERGY 05 is recommended for playing close to the table; TENERGY 64 is for the attacker who plays for the offensive play in a middle distance. 


Nyní již slibované příspěvky jednotlivých hráčů.
Pro vaši lepší představivost, jak na potahy kdo nahlíží je vždy oslovený hráč představen svým nickem, věkem, roky odehranými za stoly a též soutěží ve které se pohybuje. Hráči jsou uvedeni v abecedním pořadí.

Donic ( 44 ) - stolní tenis aktivně přes 30 let - nyní hraje v zahraničí. V ČR nejvýše 2. liga. 
Prkno: Donic – Persson Powerplay
Tenergy 64 - měl jsem ho na pálce cca 1-1,5 hod. v síle, 2,1 mm. Jediné pozitivum, které jsem na něm našel, byla poměrně slušná kontrola, ale to bylo z mé strany opravdu vše. Byl měkčí a točil kupodivu o hodně méně než 05. T64 má jeden můj spoluhráč v oddíle na obou stranách a je s ním spokojen. Ovšem on hraje jiný styl než já - tj. především bloky, kontry, zkrátka rovnou hru s minimem rotace… Pro hráče tohoto typu je to vyhovující potah, pro mě nikoliv. Mně se zdálo, že ty mé údery s T64 moc tomu mému sparingu neubližovaly. Já hraji většinou na rotaci
Tenergy 05 - když jsem měl ten potah úplně poprvé na pálce, připadal mi tvrdý jako kámen, navíc to vůbec neletělo…. Bohužel je pravdou, že hned po nalepení je hraní s ním hrůza (alespoň mě neletí) Je to dobrý potah pro topspináře,včetně silových i tvrdého topspinového zakončení. Je s ním dobrý i servis. Největší "devizou" T05 je první topspin. Druhým plusem je pěkný čop včetně podání a třetí i možnost příklepu z BH. 
Nevýhoda je pochopitelně cena a trestání za špatné postavení u úderu. 


Kubik88 ( 21 ) - stolní tenis aktivně 10 let - aktuálně a zatím nejvýše 3. liga ČR
Mojí strategií je ofenzivní hra, ale nepotrpím si na co nejrychlejším zakončení hned po servisu. Spíše se snažím si míček připravit, soupeře nepustit do útoku a sám co nejdříve rozehrát namotaným spinem jak z FH tak z BH strany. Poté hraji oboustranné umístěné spiny nebo kontraspiny ze střední vzdálenosti. Občas míček i přidržím klasickou čopovanou obranou jak z FH tak z BH.
Před zákazem lepení jsem používal spíše měkčí potahy hlavně na BH. 
Na bekhendu jsem míval COPPU Tagoru, na FH jsem přešel na Sriver FX, EL, později pak na Bryce FX … a hodně jsem lepil.

Podle mě je nejdůležitější zvolit pod Tenergy to pravé prkno, které by dokonale podpořilo hráčovy kvality a styl hry.

Primorac Carbon OFF+ 

Na tomhle typu prken (hodně rychlé, extrémně tvrdé a tuhé) mě osobně potahy Tenergy 05 a 64 moc neseděly.
Rychlost prkna velice převyšuje jeho kontrolu a celkové spojení tohoto prkna a potahů pro mě postrádá potřebnou rotaci. Pro mne to byla dobrá kombinace na trénink, balónky létaly rychle, moc jsem se nenadřel, kontry a rychlé spiny se hrají lehce bez větší námahy i z větší vzdálenosti od stolu. Jakmile však přišel zápas, bylo zle. Vlivem rychlosti prkna jsem často zbytečně chyboval.

Timo Boll SPARK OFF-
Na tomto extra citlivém prkně s úžasným soft feelem tyto tvrdší potahy sedí perfektně.
Pomalejší rychlost prkna podle mě umocňuje vysokou točivost TENERGY 05.

1. PŘÍJEM – oproti Primorac Carbon nad míru kontrolovatelný, dá se dobře umístit (zkrátit i nepříjemně propinknout) musím však podotknout, že díky velké točivosti toho potahy více sežerou.
2. SERVIS – super kombinace na servis, po přechodu z Primorac Carbon se stal tak o 50% nepříjemnější pro soupeře, potahy umí míček maximálně roztočit a díky pomalému prknu jdou se servisem dělat divy
3. ROZEHRÁVKA – maximálně vyhovuje mému stylu hry, do čopu rozehraný, namotaný spin je parádní, až neskutečně roztočený, ale hráč si musí dát pozor na preciznost jeho zahrání… Jakmile jsou nohy o kousek vedle než by měly být, míček letí úplně jinam, než bychom chtěli. Spin chce zahrát hodně do balonku a pak je opravdu hodně nepříjemný…

Tato kombinace nejlépe vyhovuje nejen mému stylu hry, ale pravděpodobně by oslovila řadu technických topspinových hráčů, kteří těží z maxima rotace a umístění míčků.

BUTTERFLY Grubba All+ 

Díky menší rychlosti jsou rotované údery ještě více roztočeny. Velice snadno se míček z čopu vytáhne.
Schází však dostatek dynamičnosti, rychlosti a důrazu. 

Timo Boll SPIRIT OFF
Kombinaci, kterou bych zařadil přesně mezi Primorac Carbon a Timo Boll Spark.
Hráči, kteří u Sparka postrádají dostatek rychlosti si s tímhle prkýnkem nemohou stěžovat…
Velice dynamické a důrazné, samozřejmě na druhou stranu také méně kontrolovatelné než Spark.
Musím podotknout, že toto prkno je o poznání tvrdší než Spark, tudíž se s ním (alespoň mě) hůře vytahuje čop, 
jakoby míček rychle utekl. 
Rychlostně mi přišlo na mě až moc rychlé. Míčky postrádaly potřebnou rotaci, a když sem zabral (jako se Sparkem) létaly za stůl… 

Přechod z měkkých lepených potahů na :
Tenergy 05

Dost tvrdá houba (míček se nezaboří a je nutno změnit styl úderu) 
Velice točivý vršek (míček velice zatáhne opět je nutno změnit styl úderu)
Úder je nutno hrát více do balónku, aby byl roztočený a aby vůbec odletěl tam kam má…

Velice přísný potah na postavení nohou… Jakmile stojíte o kousek vedle, než byste měli a chcete úder, jakože ošidit (zahrát jen rukou) míček ztrácí razanci i rotaci, pokud tam ovšem vůbec dolítne.
Příjem a hra spodem dostačující, dobré je, že přiříznutý balonek je opravdu přiříznutý a náraz je náraz…

Tenergy 64
I když má potah stejnou houbu, rozestupy čudlíků zapříčiní opravdu měkký pocit.
Míček se zaboří jako u potahu s měkkou houbou
64ka nemá takovou rotaci jako 05. Sice se s ní hrají údery o poznání lépe a lehčeji, ale díky měkkému pocitu už jsem neměl takovou kontrolu v blocích a ve hře spodem. Míček jakoby na pálce plave a moc se boří. Jinak určitě platí, že 64ka je mírně rychlejší s menší rotací. Odpustí určitě více chyb postavení nohou a preciznosti zahrání úderu, ale bohužel zase není podle mě tak "ostrá " jako 05 ka.
Myslím, že s těmito potahy udělala firma BUTTERFLY revoluci v potazích s efektem přelepení. 
Jsou to unikátní kousky, které se mohou pochlubit svou specifickou červenou pórovitou Spring Sponge houbou, ale hlavně neskutečně přilnavou a točivou vrchní gumou.
Tyto potahy jsou svými vlastnostmi natolik odlišné, od ostatních potahů nové generace, že přechod na TENERGY mi opravdu nepřijde jednoduchý. Hráči tak musí počítat s delší dobou na přivyknutí

Smoke ( 57 ) - stolní tenis aktivně přes 40 let - nejvýše divize, nyní KP1. 
Potahy odzkoušeny na prknech: Butterfly Dillfer , Butterfly Tamca Gergely, Xiom Ignito a DHS TG 7AL 
Odzkoušeno: Tenergy 05, Tenergy 64, Xiom Omega III obě verze, Xiom Zeta obě verze a krátce Roxon a Sinus.
Pro potahy Tenergy hovoří především vyšší rotace a delší trvanlivost oproti ostatním.
05 je určitě vhodnější pro topspinovou hru než pro hru s přímými údery. V síle 2,1 se mně zdál potah při prvním hraní těžko zvládnutelný. V síle 1,9 už to tak hrozné nebylo. 
64 oproti 05 pro každého pokročilého hráče zvládnutelný potah ve všech úderech. 
Doporučení:
Omega III Asia i Euro v síle 2mm nebo max, Tenergy 05 i 64 v síle 2,1 jsou na prknech off+ zvládnutelná pro agresivní, technicky hotové hráče. Výkonnostně a technicky slabším doporučuji pod tyto potahy prkna maximálně off a níž. I na těchto relativně pomalejších prknech bych pak potahy v síle 2.0 nebo max. dával jen na dominantní stranu pálky. 

Vladi (27 ) - stolní tenis aktivně 17 let - aktuálně divize. V ČR nejvýše 3. Liga
Postřehy se vztahují na Tenergy 64. Pokud je možnost srovnání s Tenergy 05, je to vždy uvedeno.
Hráno na prkně Petr Korbel Off
Servis: spodem náročnější jak s 05, rotace podobná, avšak 64ka má tendenci 
podklouzávat při max. čopu. Velmi pomáhá přidání boční rotace, pak je vše 
ok. 
Kontr: ze začátku vadil trošku oblouček, teď už je to téměř v pohodě, 
jistota velmi dobrá, spokojenost. 

Spin: S odstupem času velmi dobrý, precizní a plný kontroly, dlouho je 
balonek na pálce, zvláště do kontru, do pinku, nutno více jít do balonu a mít 
precizní techniku, časem se dá i krapet flákat. Vše je otázka zvyku, 
hlavně to po týdnu nevzdat.

Blok: špičkovej, i pro hračičky v tl. 2.1, široká škála bloků od dlouhých 
tvrdších (náročnější) až po krátké a s přidáním boční rotace, kontrola 
parádní, díky té nelineárnosti Tenergy(nejdu do balonu, letí pomalu)

Hra spodem: opět velmi dobře, hra na krátko kolem síťky je precizní, s 
kontrolou, trošku je nutné jít do balonku, aby příchozí čop nesklouzl. Dlouhý 
aktivní čop pod kontrolou, opět zřejmě vítězí nad přelepeným potahem (zase 
funguje to zpomalení)

Packa: Solidní, nutno chvilku trénovat, má tendenci ulítnout.

Kontraspin: s dobrou technikou dobře hratelný z každé vzdálenosti, nutno jít 
do balónku, hodně pomáhá přidání boční rotace.

Obecně t64 hodně pomáhá rotace trupu a přidávání boční rotace, ať už do 
spinu, do kontraspinu(přenesení hry na druhou půlku stolu je luxusní), nebo 
do servisu. Celkově potah, který zahraje jak kolem síťky, tak daleko za stolem, velmi 
univerzální, ač trochu náročnější na zvládnutí. 

Zloba (34) - stolní tenis aktivně přes 20 let. Aktuálně 1. liga Slovensko
Dřevo: Avalox - Ma Wenge
T64 a porovnanie s T05: 
- lepené Free Chackom testované pribli. 2,5hod.
- pocitovo mäkkšie ako T05 (T64 „znesie“ aj tvrdšie drevo)
- rýchlosť o niečo vyššia, ale nie priepastne; úplne postačujúca pre ofenzívne orientovaného hráča
- oblúk nižší ako u T05, zhruba stredný
- T64 dlhšie podrží loptičku ako T05, čo som ocenil najma na Bh pri flipoch a blokoch, ktoré sa navyše aj ľahšie umiestňovali ako s T05 
- subjektívne sa mi ľahšie čopovalo s T64
- výborný katapult podporuje hru ďalej od stola, vďaka čomu sa človek menej „nadrie“ ako s T05; poťah je vhodný pre kontraspinovú hru zo stredných zón aj ďalej od stola z oboch strán
- tie silné rotácie pri servise aj topspinovej hre T64 nedosahuje, ale napriek tomu sú viac ako slušné; grip a tvrdosť u T05 proste, robí svoje
- celkové hodnotenie: s T64 sa hrá veľmi príjemne, odpúšťa viacej chýb ako T05

Karel ( 44 ) – stolní tenis aktivně přes 30 let. Aktuálně divize. V ČR nejvýše 2. Liga
Tenergy 05 nebo 64 odzkoušeno na dřevech Butterfly Viscária a Viscária Light. 
Dlouhodobě pak oba potahy hrány na prknu Butterfly Moonbeam.
Krátce též odzkoušeno na prknech: Stiga Off Classics, Butterfly Primorac Carbon a TSP Balsa 8,5mm
Vždy lepeno výhradně Free Chackem.

Jedná se dle mě o zásadní a průlomové potahy „ post lepící éry „
Platí pro ně vesměs to samé, co pro ostatní potahy nejnovější generace. Tedy: v maximální možné míře jít aktivně do míčku, vždy být na míček co možná v nejoptimálnějším postavení a míček poctivě a důrazně odehrát do konce. Opravdu nějaké to „ šintnutí „ s Tenergy většinou nejde. Potah klade vyšší nároky na fyzickou připravenost hráče. Potah hraje tím lépe, čím ostřeji se do míčku „ jde „. Toto je nejmarkantnější zejména u topspinového úderu. Největší kouzlo Tenergy 05 a Tenergy 64 spočívá především v obrovské rotaci, kterou jsou tyto potahy oproti ostatním potahům poslední generace schopny vyvinout. Tenergy 05 je co se týče rotace daleko „ silnější „ než Tenergy 64. Oba potahy jsou vhodné především pro hráče, kteří hrají silovější stolní tenis.
Tenergy 05 je podle mě více pro čisté spinaře, kteří i závěrečný balón řeší pomocí topspinu.Tenergy 64 je použitelná při spinu, ale lehčeji oproti 05 také při kontru nebo drajvu. Kontr nebo drajv jde s 64 kou dle mě lehčeji než s O5 kou. 
Zaznělo zde již výše od Kuby a ostatních, že je docela rozhodující, jak si Tenergy rozumí s prknem. Osobně se mě Tenergy 05 jeví nejlépe ve spojení s prknem, které má Soft feel a ostřejší katapult. Tenergy 64 naopak snese i o poznání drsnější Hard feel dřeva. 
Pozor je dle mě také třeba dávat při výběru optimální síly potahu. Rozdíl v dynamice, rychlosti a katapultu mezi Tenergy v síle 2.1 mm a v síle 1.9 mm je díky Spring Sponge houbě opravdu značný. Řadě hráčů, kteří jsou zvyklí na sílu potahu 2.0mm pak Tenergy v síle 1.9 mm bohatě postačuje. V síle 2.1mm je pak Tenergy 05 i Tenergy 64 opravdu profesionální potah, který uspokojí i nejnáročnější a výkonnostně silné hráče.
Další z věcí, kterou by měl mít případný zájemce o hraní s Tenergy na paměti je letová křivka obou potahů.
Tenergy 05 má opravdu nezvykle vysokou letovou křivku zejména při topspinu
Tenergy 64 má naproti tomu křivku letu nepoměrně nižší a taky díky vyššímu katapultu je jeho " dostřel " vetší. To ocení zejména hráči hrající dále za stolem.

V krátkosti bych ještě zkusil srovnat herní vlastnosti Tenergy 05, 64 a Omegy III se kterou jsem dříve hrál.
Vršek Tenergy 05 je hodně tuhý, nepoddajný a tzv. grippy. Vytváří daleko větší spin, ale je potřeba víc do míče tlačit. Špunty se neohnou při pasivněji hraných míčích a je docela potíž volněji zahraný balón dát kam je potřeba. Toto je nejmarkantnější právě u potahu Tenergy 05, který vlivem hustoty špuntů a nepoddajnosti vrchní gumy vytváří znatelný odpor. Tenergy 64 má špunty jak již bylo psáno dále od sebe, hraje se s ním příjemněji a oproti 05 odpustí i lecjakou chybu… U Omegy III jsou špunty a vršek hodně měkké a špunty se ohnou i při poměrně nedůrazném úderu. Omegou III se hraje pocitově lehčeji jakýkoliv úder. 
Hráč, který je zvyklý na jiné typy potahů se kterými jde relativně nedůrazně zahraný balón dostat přes síťku si musí na oba druhy Tenergy déle zvykat. 

Myslím, že co zde mělo zaznít, zaznělo. Čtenář, který se " prokousal " až k této pasáži si jistě povšimnul, jak se takřka ve všech podstatných věcech všichni, kteří se podíleli na této recenzi navzájem shodli. Shoda je vidět i s oficiálním stanoviskem výrobce obou potahů.
Proto tedy za sebe i za celý " tým „, který se na této recenzi podílel, mohu skutečně oba potahy doporučit a při jejich výběru se řídit stanoviskem výrobce stejně jako touto recenzí. 

Úplným závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří se na dané recenzi spolupodíleli a svými příspěvky pomohli vytvořit toto zajímavé čtení. Jako vždy je potřeba čtenářům připomenout, že se jedná o pouhé subjektivní pocity a vjemy a tak je jistě možné, že řada hráčů může třeba díky své herní vyspělosti vnímat při hraní s Tenergy i různé odchylky proti výše uvedenému. Dále prosím čtenáře o jistou shovívavost z hlediska " slohového " Věřte, že takto obsáhlou věc je velice těžké stylisticky napsat a vše podchytit tak, aby byla čtivá a líbila se všem. Nakolik se to celému týmu povedlo, nechávám na Vašem posouzení.

Káva, případně pivo je již jistě vypito. Stejně tak manželka zřejmě shlédla "dramatické" 2 díly telenovely a se slzou v oku je připravena vám o nich vyprávět. Vyslechněte ji v klidu a oplaťte stejnou mincí - zasvěťte ji do tajů Tenergy )))
Za celý tým Vám všem přejí hezký zbytek dne Donic , Karel, Kubik88, Smoke, Vladi a Zloba.

Komentáře   

+1 # JIŘÍ ŠIMBERSKÝ 2016-02-05 13:20
Tuto recenzi o potazích T05 a T64, o jejich porovnání a také o jejich fungování na známých používaných dřevech jsem přečetl jedním dechem. Recenze je výborná, čtivá a užitečná. Sám jsem těmi recenzovanými potahy T05 a T64 ( tak i zmiňovanými dřevy) během plynutí času postupně hrál, operativně se s nimi seznamoval. A následně pak konzultoval moje zjištění s kolegy, kteří také měli tu čest nějak poznat tyto materiály. A přišel jsem v podstatě ke stejným nebo velmi podobným závěrům jako autoři této recenze. A to je dobře, nemám v tom guláš...
Mimochodem už jenom složení hodnotitelského týmu ze známých, schopných a zkušených hráčů - testérů bylo pro mne lákadlem a stalo se i zárukou zajímavého objektivního výstupu hodnocení.
Zúčastnění hodnotitelé, děkuji Vám tímto za aktualizaci této starší recenze, protože ona má i dnes jednoznačnou aktuálnost. Hodnocené potahy a i nakonec ta dřeva se dnes zkrátka stále hodně používají...a všechny uvedené detailní aspekty jejich používání nejsou až tak všeobecně známé ... Zdravím, děkuji, :roll: Jirka (Lodyha)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Pavel 2016-02-17 19:37
Jirko,

konečně se mi podařilo najít tuto recenzi kompletní. Takže doplněno.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Václav Jirovec 2016-01-26 11:05
Ano kluci přesně jste to popsali. Přesto jsem přešel z 64 na 05Fx. Nehraji však topspiny ale přímé údery a čopy a hlavně hraji u stolu. Již před 2 léty jsem psal že Tenergy je nejlepší potah i přes to že ho kombinuji s Joola energy X soft. S oběma potahy hraji , jsem okresní hráč a zvládám potahy bez problému. Jsem již starší hráč a dnešní potahy bez problému zvládám. Zřejmě je to tím že za mého mládí se dbalo na techniku úderů ruky dnes převládá silový styl, který jemným úderům ruky nepřeje. Recense se mě velmi líbila . Václav :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat