ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Velmi rozsáhlá recenze dřivka od značky Victas

Oficiální stránky TSP – Victas.

Tabulky:
Rychlost 91 (vcelku rychlé – vidím to někdy na Off- )
Kontrola 92-95 (který b… udává u prken, tak vysoké kontroly)
Tuhost 94 (rád bych ostrý soft feel )
Rozměry 153 x 148 mm (možná o fous větší, možná tím o dost lepší)
Strategie ALL (pokud umím, můžu hrát vše - od obrany po útok, chce to hlavně pohyb)
Tloušťka 5,4 mm (slabší - flex? Nerad bych druhý Avalox 550)
Váha 86 g (v normě, vzhledem k rozměrům bych čekal nižší, tak 80-83 g)

DSE technologie (Double Synergy Effect) - pět pečlivě vybraných dýh v kombinaci s dvěma typy high-tech vláken; jeden typ vlákna umístěn přímo na středovou dýhu (výsledkem je plynulý a stabilní odraz míče a minimální vibrace), druhý typ dodává prknu na rychlosti a výbušnosti.
Zní to zcela kosmicky, nelze vytknout snad nic. Světové firmy nic lepšího (lépe písemně formulovaného) nenabízí.

Co na to vlastní prodejci?
Slováci
Quartet Allround dřevo je vhodné so svojim úderom lopty pre každý štýl hry. Perfektná rovnováha tohto rýchleho allround dreva umožňuje senzačnú spätnú väzbu lopty a zvlášť pri pasívne zahraných loptách umožňuje kontrolu. Čím je väčšia rýchlosť a hrúbka poťahu, tým viac otvoríte s Quartret Allround drevom všetky možnosti pre variabilnú na rotáciu bohatú hru. Obe elastické umelé dyhy Aramid a Carbon-Fibers (DSE-Technologie) umožňujú s Limba-vonkajšou dyhou vysokú trajektóriu letu lopty a dobré tempo pri vlastných útočných loptách.

Češi
Allroundové prkno vhodné pro jakýkoli herní styl, dokonalá zpětná vazba; dva druhy pružných syntetických vláken - aramidu a karbonu (DSE technologie) v kombinaci s vnějšími Limbami dýhami se postarají o vysokou křivku letu míče a dostatečnou rychlost míče při útoku.

Angličani
With its great feel and touch, the Quartet Allround is ideal for almost any playing styles. The perfect balance of this fast allround blade enables magnificent feedback and makes sure you will always be in control, especially in passive situations. With the right choice of rubber, i.e. speed and thickness, the Quartet Allround has everything you need for variable, spin-oriented playing. The two elastic synthetic fibre materials, aramid and carbon (DSE technology), in combination with the Limba outer ply deliver a high ball trajectory and good speed in your attacks.

Němci
Das Quartet Allround ist mit seinem gefühlvollen Ballanschlag für nahezu jedes Spielsystem geeignet. Die perfekte Balance dieses schnellen Allroundholzes ermöglicht eine sensationelle Ballrückmeldung, besonders bei passiv geschlagenen Bällen behalten Sie stets die Kontrolle. Je nach Schnelligkeit und Dicke des Belages stehen Ihnen mit dem Quartet Allround alle Möglichkeiten für ein variables, roationsreiches Spiel offen. Die beiden elastischen Kunstfasern Aramid- und Carbon-Fibers (DSE-Technologie) ermöglichen mit dem Limba-Außenfurnier zudem eine hohe Flugkurve des Balles und eine gute Tempoentwicklung bei eigenen Angriffsbällen.

Závěr:
Jako každé prkno recenzované výrobcem tj. naprosto úžasné, nic lepšího jste si na „své úrovni - ALL+“ nemohli přát.

Co na to obyčejní hráči? (moc jich zrovna není Nová a relativně drahá značka, prkno nereprezentuje žádný známý ksicht). Dle mého názoru je TPS – Victas značka spíše pro Asii (stejně jako např. Nittaku).
Positives:
Es ist main ein super Topspinholz, es fiel mir sehr leicht im Topspinspiel mit viel Rotation zu schlagen sowie gegen US anzuziehen.

Ich fand es kontrolliert zu spielen, von der Geschwindigkeit her recht moderat.

Da das Holz für mein Empfinden angenehm flexiebel ist, kam trotzdem beim VH Topspin ordentlich was raus bei vollem Armzug!


Negatives:
Meine Stärke ist definitiv das Blocken, was mir mit dem Victas weniger gut gelungen ist, da empfand ich den "Flex" oder das Vibrieren des Holzes negativ.
Hier ist das Karas viel linearer...
Auch fehlte mir generell auf der RH etwas Durchschlagskraft.

Malé shrnutí (firmy + hráči) - závěr:
Jedná se o poměrně rychlé Allround dřevo s dobrým citem, který vyniká zvláště při pasivních úderech (zatím souhlas, co se citu týká). Čím rychlejší a silnější potah, tím víc nabízí dobrou možnost hry na rotaci a variabilitu (tj. změnu rytmu a tempa – nic nového pod sluncem, obecný kec). Jedná se o pružnější dřevo s lehkými vibracemi po dopadu míče (nezdá se mi nějak znatelně pružné, vibrace necítím). Ideální pro hru topspinů proti spodní rotaci (nutno provést precizně jinak pomalé – rotace OK). Blok je třeba přizpůsobit pružnosti dřeva a vibraci - na blok jsou vhodnější tužší prkna a větší linearitou (blok vidím OK).
Uváděná rychlost 91 odpovídá rychlosti, která je uváděná pro kategorii prken All+ až Off -
Uváděná kontrola 92-95 je nadprůměrná hodnota (jedná se však o záležitost hodně individuální). Předpokládám, že hodnoty stanovují smluvní hráči firem (horším případě sales manageři – magoři), co značí, že se jedná o hráče s vytříbenou technikou, dostatkem tréninku a zkušeností. Testující v profesionálních podmínkách tj. nové potahy čerstvě lepené, kvalitní stůl, podlaha, osvětlení, hala, sparing na úrovni, občerstvení v ceně, nějaký mrzký peníz za testování od firmy navíc.

Řekl bych to asi tak. Pokud se hraje tak na 75-85% rychlosti v běžných výměnách, je smluvní hráč schopen relativně všechno kvalitně odehrát s velkou kontrolou. Nic nekazí, ale taky sparinga obecně nepřetlačí.

Amatérský hráč může uvedené skutečnosti vnímat ve svých podmínkách a individuálních schopnostech jinak. Často naprosto.

Tloušťka 5,4mm napovídá jistou konstrukční (plánovanou) pružnost prkna (obecně platí čím silnější prkno, tím vyšší tuhost, běžná tlouška prkna cca 6mm)

Technologie umístění umělých vláken podobná firmě Butterfly –Innerforce tj. umístění jednoho typu vlákna na středovou vložku a dalšího typu vlákna pod vrchní dýhu.
Možná existuje nějaké vývojové propojení Tokyo firem Butterfly a TSP-Victas.
O jednom pánovi bych věděl. Přeběhlý smluvní hráč Butterfly a nyní ředitel TSP Koji Matshushita.

Očekávání, aby to nebyly úplně zbytečně vyhozené peníze – loterie jako vždy?! „Vyhrává těchto šest štastných čísel“.

Jiná prkna pro porovnání pocitu.

Stiga Rosewood Off – rychlé, méně citu, slabší rotace, výborný přímý úder, připomínalo mi to trochu Korbel Japan tj. nemohl jsem s tím hrát, i z důvodu maximálně ostrých hran.
Stiga Off NCT – dobré prkno s citem do velkého prostoru (hala), v malém prostoru jsem ho moc neukočíroval tj. hrát by se ním nějak dalo.
Stiga All NCT – dobré prkno s čerstvě nalepenými potahy max, jinak pomalé. Bez přelepování nebrat. Hra u stolu a menší herna. Malinko podobné Victas.
Andro Zylon Kiso Hinoki Off - zvláštní pocit při hře – Hinoki. Nakonec asi rychlé.

Závěr:
Od prken Off – vše moc rychlé, od prken All zase relativně pomalé.

Zbývá tedy „něco mezi” tj. All+ a OFF-…..

V minulosti jsem již hrál s prknem All+(chrastítkem - kuličky v držátku) Andro All+ Kinetic - vcelku dobré prkno, nebylo rozhodně pomalé. Proč jsem jej vlastně měnil?

Po zkušenosti s firmou TSP -Victas (Matsushita def) oceňuji kvalitu výroby a čitelné vlastnosti originál prkna. Firma nic zjevně nešidí, což je ovšem vykoupeno vyšší cenou (možná jen vyšší cenou prodejců, řekněme o 50%).
Matsushita má poměrně velkou hlavu 162x157 mm, která mj. způsobuje mírný flex, což napomáhá schopnosti prkna rozmotat míč a dostřelit jej na větší vzdálenost. U moderní obrany rozhodně záhodno.
Def rozměry prkna spolu se silnějšími potahy způsobují celkovou hmotnost comba přes 200 g, což zrovna nesvědčí neposilovanému zápěstí. Potvůrka bolí. Není pochopitelně mým cílem.

Chtělo by to něco podobného, menší váha s potahy….atd. (prostě úvahy chlapa, co mu už leccos prošlo pod rukama a bohužel leccos i neprošlo……).

Úroveň hry hráče - hobby

tj. okres - příležitostně kraj.

Styl hry, co soupeř dovolí. Není zrovna aktivní po servisu a jeho přijmu. Snaha převzít iniciativu postupně. Omezení - menší jistota daná horšími možnostmi tréninku a špatné „softové“ návyky dané dlouhodobým kazením si stylu s materiálem….

Chtěl bych se prosazovat forhendovým topspinem, aktivním příklepovým blokem a nekazit jednoduchý pink (což zrovna malé přání není, zvláště s ohledem na výše zmíněné….). Něco pro normální trénink dětí……

Tréninkoví partneři. Převážně samý materiál na bekhendu. Hrají minimum topspinů, spíše snaha lift a rány. Pindějí statečně.

Soutěž protihráči. Minimum materiálu. Více klasických rotací. Mají lepší blok a hrají více topspinů. V pinku něco je.

Herna. Menší herny, nic typu školní tělocvična.

„Rozhodnutí na změnu prkna.

Prkno by mělo hrát kontrolovatelně (čitelně) pro hru spíše u stolu a v menším prostoru. Při dobré technice „dostatečně“ rychlé i pro občasnou hru ze střední vzdálenosti (odehraji míček ve střední i vzdálené zóně, ale musím se tlačit zpátky tj. blíže ke stolu).
Prkno pro hru v „rychlostním rytmu“ soupeře tj. hraje pomalu - hraju úder pomalu, hraje rychle – hraju údery rychle (lehká tolerance rychlosti nahoru a dolů).
Nehledám zázrak, ale prkno, které bude hrát adekvátně mým schopnostem (bude vypadat dobře, bude mít moderní prvky konstrukce, bude přiměřeně drahé …).

Volba značky Victas, složení prkna podobné, jako u drahých prken Butterfly. Carbon na středové vrstvě tj. zvětšení sweet spotu a potenciální rychlosti prkna, aramid pod limbou zvýšení kontroly dřeva. Kombinace Spark a Spirit od Butterfly. Rychlejší Spark a citlivější pomalejší Spirit. Celkově spíše tendence Spark.
Levnější Butterfly ve srovnatelné kvalitě. Prkno s ostrým soft feelem (co to je?). Představu o pocitu mám, pravda „znalec“ by mohl posuzovat jinak.

Krabice je vyvedena v barvě bílé. Vkusné, nikoho neurazí. Japonské klikyháky způsobují jemné šimrání v břiše. Člověk se prostě těší „Obušku z pytle ven“.

Nové prkno a hezká holka mají něco do sebe. Zpracování prkna kvalitní už od pohledu. Ladné křivky. Povrchová úprava kvalita (na strojní výrobu). Oceňuji zabroušení hran, nebývá zvykem, ani u nejdražších prken. Lehce se pomazlit a polaskat, jen by to chtělo více času. Z nějakých nespecifikovaných vnitřních důvodů (závislost …..), chci prkno testnout v posledním zápase sezóny.

Tj. asi za tři hodiny.
Na holku se prý nemá spěchat? Má pravdu, předsedo…

Ovšem lecos můžete váhavostí definitivně prošvihnout. Povídat bych o tom, přátelé, mohl své …

Umělecký dojem +9. Barevně extra vyvedeno.
Znázorněny všechny pitominky, které mají zdůraznit potencionální výjimečnost dřeva ve své váhové kategorii. „Nabušený trpaslík“.
Trochu mě zaskočila barva – barva dýhy limba. Čekal jsem méně tmavé zabarvení, což může být pouze mou neznalostí. Z černé Afriky? Osobně raději tmavé odstíny.

Váha zatím nezjištěna…. později 87g (Victas ctí orientační katalogovou váhu a možná používá identické materiály k výrobě, nebo jen náhoda).

Váha s nalepenými potahy Tenergy05 2,1 + 1,9 mm 187g (včetně ochranné pásky).

Použité lepidlo, Donic v modrém, něco s Blue…..

Aha Blue Contact (není však lepidlo po zatvrdnutí nějaké divné??). Časem opravdu divnééé. Nevyhovuje.

Prvotní test (aneb zkouška ohněm) tj. ostrý zápas bez předchozího tréninku.

Potahy Butterfly Tenergy 05 1,9mm a Tenergy 64 1,7mm.

Trénovanost obecně bídná. V tréninku pořád hra proti materiálům. V zápasech pořád proti softům. Nejlepší to kombinace …. pro soupeře.
Obráceně mnohem lepší, přece jen softů je v „naší“ soutěži mnohem víc. Trénink softy je smysluplnější a dá všem čtyřem zúčastněným nepochybně víc (kluci pak vědí co se při pinkání děje - snad).

Uvažuji nad změnou tréninkové skupiny. Tj. lepší výkonost hráčů, dřívější čas tréninků. Do lednice se tak dostanu dříve, ne až po desáté večer.
Nevýhoda: soutěže o víkendech. Stále víc tento čas nerad.


Vlastní testy:
Test č. 1 – test ohněm „zápas“
Vlastně bych test neměl brát vůbec v potaz. Ostrým zápasem se nový materiál testovat nemá. Nedá. Na 90% prohrajete.
Flex není moc znatelný. Pokud ano, tak se musí ostře do prkna zabrat. Prkno srovnatelné (lepší?!) v porovnání s ostatními (co znám), není důvod propadat panice, ani nezřízenému nadšení. Relativně rychlé na ALL. Nevibruje znatelně. S testovanými potahy combo dělalo nižší oblouk (mělo by však dělat proklamovaný vysoký!!). Fakt vadilo. Tenergy05 na forhendu mi přišlo až jaksi plechové. Zima v herně. Hůře, až blbě, se rozehrával topspin do čopu (měl být velký klad prkna). Pokud se trefil rychlý nízký topspin, tak bez připomínek (vlastně přece jen malá připomínka – oběhnutí bekhendu soupeř v koncovce předpisově a ligově 2x aktivní blok, bekhend po lajně. Ani jsem se nehnul (kromě očí). Za celou soutěž takto nikdo nedal …..

Pozitiva, pokud jsem výměnu měl dobře rozehranou, většinou jsem ji i nějak dohrál. Nemusí být nutně vždy zvykem. Slabší tlouštka T64 na pink ucházející, blok nic moc, příjem horní a boční rotace vrchem dost špatný. Rozehrání z pinku - nezkoušeno (trénovat v zápase nejde).

Test č. 2
Butterfly Tenergy 80 2,1 (na první pocit po nalepení - měkčí pocit z potahu než ve srovnání s ostatními prkny, snad se po zatvrdnutí lepidla nezmění) a Tenergy 64 2,1 (to už musí jít balón nahoru … možná až moc). Uvidíme!!

Následující den. Propink jsem to jen tak s balónkem. T80 je živé (běžně se mi zdá T80 hodně plechové bez potřebného citu, musím prostě furt a furt prorážet tu blbou tvrdou horní gumu), je to plechové, není to plechové?) T64 jsem raději serval, vypadalo to opravdu rychlostně příliš.

Změna – trocha legrace na půl hodiny -bekhend Jola 4YOU ve 2,0 mm (potah typu ALL, klasika, trochu Čína, trochu dětské, hrál jsem s tím jednou na forhendu, nebylo úplně špatné, bud tam rotaci opravdu dáš, pak tam nějaká je, nebo spíše točí méně – tato vlastnost není úplně všem soupeřům po chuti). Dobrý potah spíše na def prkno.

Očekávání
Forhend – servis, topspin na rotaci a nepokazit následný úder, ve hře ze střední vzdálenosti schopnost držet tempo a umisťovat míče po celém stole (teda pokud zvládnu nohy).
Bekhend - moc nekazit, schopnost udělit nějaké rotace, udržet aspoň 3x blok. Otevřít hru vrchem. Hru ze střední vzdálenosti si zatím nedovedu představit – nevím, co mohu čekat (jen tak nahazovat bych nechtěl).

Negativum – zatím jsem si prkna vůbec neužil, což mě dost štve.


Trénink1
Joola 4YOU – relativně pomalé, musel jsem zahrát balónek na 105%, aby letělo, jak má. Hmm. Možná by prospělo vydržet déle u tohoto potahu, abych to tolik technicky neflákal. Nejsilnější úder náraz. Závěr: Musel bych si na potah déle zvykat tj. dolů z hrušky

Změna Tenergy05 1,9mm - bekhend. Na potahu zaschlé lepidlo Donic Vario Clean - vrstva lepí. Nalepeno pouze přitisknutím na prkno, bez lepidla.

Mávnutí kouzelného proutku? Ne, ne Tenergy „čerstvě“ nalepené.
Kombo působí tentokráte velmi měkce. Není to však takový pocit, jako např. z dýh Hinoki (Andro Kiso Hinoki – divná měkkost). Pod pojmem měkkost je třeba zároveň dodat kontrola a rychlost. Takto bych si představoval asi soft feel prkna. Měkké a citlivé Tenergy05. Dokonce i nějaký měkký pocit z jinak tvrdého Tenergy80. Dobrá kontrola. Při tomto stavu věcí mi to dovoluje z bekhendu hrát celou škálu úderů, kterou se běžně neodvážím pravidelněji hrát. Od topspinu, po čop ze střední vzdálenosti. Znatelně lepší blok. Lépe se mi snad s T05 ještě nehrálo. Kdyby takto vydrželo po uležení potahu, bylo by super OK.

T80 hraje trochu jinak, než navyklé T05. Musí se víc proti míčku a řekl bych rychlejší nápřah (ruka v lokti 90 stupňů, nápřah celou rukou, jak T05 to spíše nedovoluje - ztráta kontroly). Jde však asi jen o zvyk (možná že T80 vyžaduje evropštější styl úderu – či aspoň nějaký styl vůbec).

Závěr: bekhend nemá chybu. Forhend chce to ještě vyzkoušet T05 (co kdyby hrál jako bekhend) rovněž v tloušťce 2,1mm. Konec tréninku … i pohádky. Konečně chápu proč „reprezentanti“ některé údery prostě tak samozřejmě hrají (trénink, talent, odladěný a připraveně natuněný materiál).

Doma v teple …
Nalepeno nově T05 2,1 forhend a 1,9 bekhend. Lepidlo Donic Vario jen na obě strany prkna. Při popinku měkký pocit – skoro OK (na předešlém tréninku mi přišlo o fous lepší OK).
Uplynul den. Při popinku s míčkem vymizel pocit měkkosti. Oba potahy ztvrdly. Možná měkkost bude, až míček půjde hodně do houby. Není ono…. Pocit z tréninku pryč. Test ve studené garáži s Joola Buddy. Celková tvrdost komba. Zima Tenergy a prknu nechutná.

Potahy doma odlepeny a znovu nalepeny na prkno pouze přitisknutím. Zdá se, že měkkost se vrátila (neposoudím úplně přesně). Zkoušeno vyměnit T05 za 80 na forhendu. Popink. Možná že s T80 působí celé kombo měkčím dojmem? Možná že s ochranou páskou celé kombo měkčí, než bez pásky? Vyzkoušíme na tréninku. Nejdřív T05 a pak T80. Potahy nalepit pouze přitisknutím těsně před hraním. Pozn. na prvním tréninku nelepen natvrdo forhendový potah T80.
Možná nejprve nalepit Joolu 4YOU- zahrát pár míčků a šoupnout Tenergy05 (procítění rozdílu).

Trénink2 - 5
Co dodat. Kombinace Tenergy05 1,9mm a Tenergy05 či 80 ve 2,1 nehraje tak, jak první trénink tj. měkkost komba spolu s dobrou kontrolou. Bekhend o něco horší měkkost a méně přesné. Tenergy05 na forhendu až moc měkké? Relativně pomalejší. Není ono, co bych od nejsilnější 05 čekal. Záměna za Tenergy 80 - klasicky přitvrdlo. Do míčku se musí chodit dost a dost - natvrdo. Po topspinu lehce rozražené levé obočí tomu i odpovídá.

Zatmění slunce a trénink kapkami krve vykoupený…..

Asi lepší než z T05. Teplotní podmínky herny. Docela teplo, vlhkost normální. Tenergy bylo rádo.

Z lehkého zoufalství nalepeno Tenergy 05 2,1 bekhend a Tenergy 80 2,1 forhend. Oba červené - bílou pastou. Kombinace znovu ožila a zvýšil se její koeficient čumivosti.

Úsměv se rozlil na tváři. Tenergy 80 ztratilo tvrdost. Pocit z komba náhle OK.

Jen „trochu rychlejší“ kombinace než jsem natrénoval. Pokud se pocit do budoucna neztratí, tak bych zkusil kombo rychlostně dotrénovat. Na maximálních tloušťkách potahů nic pomalého. Jestli však potahy časem zmrtví, tak vážně nevím,….
Další test s Tenergy64 2,1 na bekhendu - příště. Nedovedu si však představit, že by to mohlo hrát lépe než T05 + 80.

Tenergy 64 opravdu jaksi nehraje. Tedy asi hraje, ale ne v mých rukou……

Trénink 6
Potahy top-top Butterfly jsou fajn (kdybych)… tolik nekazil. Nemusel opět čerstvě lepit.

Forhend Donic Traction soft 2,1mm, bekhend Donic JP01 (opačná kombinace nefunguje)
Traction naplácnutý pouze na dřevě bez lepidla. Vypadá to zajímavě. Rotace dostatečná, pěkný drive. Prvotní nadšení na stav prkna a potahu.

Bohužel se nedá takto testovat, protože potah na prkně prostě nedrží. Na podlaze však leží často a dobře. Ovšem moc si nehrajete. Otázka zní, jak se bude prkno chovat po skutečném nalepení potahu? Zatím po odležení potahu nadšení vždy opadlo. Chybí dynamika a cit… ?

Donic JP01 klasicky bíle nalepená. Relativně čitelné. Při pinku spodní rotace určitě. Rychlost nižší, než bych čekal (prý max potah útočného ražení). Pro generaci rychlosti je nutno využít energii příchozího míčku. Pak se dostaví očekávané zrychlení. Nejlépe příklep po lajně- oběhnutý forhend soupeře. 70% bod. Pasivní blok OK a na balón nespěchat. Pasivní blok zpomaluje, což přikládám ALL verzi prkna (po pasivním zpomalovat má).

Topspin a banana flick?
Není to zdaleka Tenergy, ale nějak to jde.

Trénink 7
Klasicky bíle nalepený Donic Traction soft

Frustrace. Předpoklad se potvrdil. Hraje to jednu chvíli OK, pak dvě chvíle nečitelně. Připomíná citem stále více a více klasickou Chinu. Potah změknul, ubylo síly na ráně, z potahu čiší slabší topspin. Spodní rotace bída. Protihráč si chrochtá. Chchchch…. Čuník jeden. Půjde brzy pod nůž … Upouštím od dalšího testování (otočení na bekhend rovněž nepomáhá). Potah po odležení vyžaduje znatelně rychlejší prkno. Hráče „velkého proroka“. Nutné čerstvé lepení.

JP01 hraje více méně stabilně. Ostrý pink, rychlostně v mezihře stačí. Pokud úder nesmyslně nezrychluji - fajn.
Chybí mi trochu rychlost míčku při vlastním otevření hry horní rotací. Přičítám to spíše špatné technice úderu. Menší nápřah než by bylo třeba (nespojím tj správně složeno dohromady - loket od těla, hluboký předklon, nápřah předloktím pod zvětšující se břicho, snížení nehrajícího bolavého ramene, pokrčení artro nohou, … atd.) Špatný timink na nevyužití energie příchozího míčku. Celkově však potah hraje dobře. Zůstává na prkně. Nic lepšího (pro nepřelepování) asi momentálně v šuplíku nemám.

Trénink 8
Forhend Tenergy 64 max, bekhend JP01 max.

Stará písnička - bekhend hraje jistě a předvídatelně. Při správné technice úderu. Rotace v míčku dostatečná.

Forhend T64 klasicky nalepeno. Potah hraje na prknu standardně tj. nic extra (včetně rotace).
Tenergy potahy zde potřebují čerstvé nalepení. Dobrý blok.

Trénink 9
Forhend JP01 Turbo max, bekhend JP01max. Turbo prostě ne…. Moc tenzorový potah. Do všeho se musí na můj vkus moc chodit a stejně kontrola pokulhává.

Poťah zdá sa akýsi, boha mu, nečiťelný…..

Trénink 10-11
JP opět bez připomínek. Lze hrát relativně kvalitně vše. Vyzdvihnul bych pink a blok příklepem. Topspin potrénovat.

Forhend – co takto Donic Acuda S2.
Pocit měkčí než bych očekával. Za následek lehké kopance potahu. Přičítám neuleženému potahu. Rotace vcelku dobrá. Potah se jeví vyrovnaně ve všech činnostech. Extra však nic. Nemá ostrý pink JP01. Lepší na přímý úder než Tenergy. Možná maličko lepší kontrola. Topspin nějaké parametry. Soupeř měl problém sklápět, když nebyl zrovna dost rychlý na nohou. Potah po 2 dením uležení ztrácí rychlost a relativně žere.

Závěr tj. FINITO
Prkno hraje velmi dobře s čerstvě přelepenými Tenergy 05 a 80. Rychlost, rotace, cit.. Váha – rameno au!

JP01 dobré na bekhend.

Kdo si rád hraje s lepidlem, nebude zklamán.

Komentáře   

+2 # Karel Malík 2015-11-23 13:50
Děkuji autorovi, za mě jedna z nejzdařilejších, ne li vůbec nejzdařilejší recenzi na tomto webu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Jiří Macháček 2015-11-23 07:10
Moc zábavné a fajn čtení. Díky ;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat