ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Zdravím všechny příznivce malého kulatého nesmyslu a především plejery dychtící po objevení nového, do té doby jim zcela skrytého, vše hrajícího dřívka. Co kdyby právě teď J . Má maličkost vám níže poddá několik informací o novém výrobku našeho zlatorukého mistra Jurzeka. Ještě než začnu psát o prkýnku samotném, dovolte pár řádků předem.

Někdy na konci letošní sezóny se mi při domlouvání pinecového kšeftíku Jiří pochlubil, že chystá, a především již z několika známými hráči testuje, dřívka z amerického hinoki. To mě samozřejmě jako milovníka dřívek s hinoki zaujalo a dozvěděl se tak, že první ostrá várka bude k dispozici pro zkoušení ve Voděradech. Zde již Wanna jako strážce pokladu zapůjčoval všechna možná prkýnka. Byly tam tři hinoki kousky. Sedmivrstvé celodřevo, které bylo výborné do spinu, ale do aktivního bloku (na kterém mám z části postavenou hru) mi to díky pružnosti dřívka ustřelovalo za zelený stůl. Tužší pětivrstvé se ke mně nedostalo a tak jsem nedočkavě okusil uvolněné prkýnko s karbonem. A tak vznikla láska na první pohled, teda popink Už jsem jej nevrátil a tak se omlouvám všem, kteří si jej chtěli vyzkoušet.

Prkno samotné váží mezi 92 – 93 gramy. Velikost hlavy je pro Vodáka standardních 157 x 150 mm, síla prkýnka cca 6 mm (měřeno pravítkem), držátko tohoto kousku je pak příjemné konkávní oválného tvaru. Nejdůležitějším faktorem sedmivrstvého Vodákova Hinoki Carbonu je jeho složení:

                 am.hinoki - am.hinoki – carbon – ayous – carbon - am.hinoki - am.hinoki

Vodák Hinoki Carbon

                       

Střed z ayous tvoří 2/3 tloušťky prkýnka. Vnitřní vrstva z amerického hinoki je položeny podélně a vrchní pak na ni položena příčně (či naopak J ). Zpracování samozřejmě výborné, vyvážení na střed a rychlostně poctivé Offko. Dřívko je relativně tuhé, s medium feelem a neskutečně přesné – žádné kopance se nekonají.

Cit dřívka – zde bych se trošku pozastavil. Všichni jste zajisté slyšeli o „dvourychlostních“ Avaloxech. S tímto kouskem zažívám trošku podobné pocity a zkusím vám jej popsat. Pokud hrajete u stolu spíše lehčí míčky, či se snažíte o krátký technický namotaný topspin, tak dřívko nechá vyniknout vnější vrstvy amerického hinoki – velmi citlivé a s výbornou kontrolou. Pokud se pak do dřívka opřete (nejlépe drajvy či aktivní bloky, o smečích nemluvě) tak se důrazně přihlásí o slovo karbonové vrstvy se stále velkou přesností. Prostě šmakózní J Pokud to například srovnám se Spiritem, kde je feel softovější a neustálý, tak Vodák Hinoki Carbon mě přijde vhodnější především pro drajvovou a rychlou blokovou hru.

Jinak v silové hraných topspinech pak je právě cítit mísení se pocitu karbonu s hinokim. Každopádně letová dráha míčku je zhruba střední, s tím, že u stolu při technických topspinech je spíše trošku vyšší a u silově hraných úderech pak spíše nižší. S dřívkem se hraje velmi dobře a jistě jak u stolu, tak i za ním (hru u ohrádek nepěstuju). Prkýnko mi svou rychlostí a kontrolou, a z toho se produkující přesností, připomíná dřívko Ma Lin Carbon, jen Vodák je jistě softovější. Osobně se domnívám, že na tomto prkýnku budou sedět jako tvrdé potahy s gripem, tak i medium gumičky. Jenom měkké bych zde nelepil – zkusil jsem jednou a při krátké hře jsem necítil míček, při důrazné zase hrálo už jenom to prkno. Osobně na tom mám po několika zkoušení J Teny 25FX v 1,9 na bh a M1 v maxu na fh.

Jednotlivé údery ani nebudu rozebírat, sám hraji relativně krátce a jsem navíc stále 100 Kg drobeček ve vývinu – samozřejmě pinecovém J

Nebýt tohoto kousku, tak bych jist odehrál následující sezónu se skvělým Waldnerem Champion 89 (pravda, ručku jsem si nechal předělat na normální). Ovšem, když se člověk zamiluje, předchozí předsevzetí rychle opouští. Závěrem musím konstatovat, že dřívko vyniká především přiměřeným citem a přesností – nárůst dynamiky prkna je lineární a velmi návykový.

Díky za pozornost

Sportu zdar a pincu zvláště

cuetec

Komentáře   

0 # JIŘÍ ŠIMBERSKÝ 2016-03-22 10:38
Především upřímné poděkování cuetecovi za pěknou recenzi nového dřeva.
A dále pak dotaz našemu Mistru Jirkovi Vodákovi:
co Tě vedlo k tomu, že jsi realizoval určité následné změny (jak zde upřesňuješ) na Hinoki Carbon oproti prvnímu originálnímu prototypu, který testovali cuetec a MartyC? Vždyť ten první exemplář měl výborný ohlas od těchto prvních hodnotitelů. Osvědčil při testování a líbil se, ne? Změnu vyvážení dřeva více na střed jsi udělal nepatrným posunem střenek držátka?
Jirko, mám již tvého Diolena OFF .... toto nové dřívko Vodák Hinoki Carbon je asi přibližně rychlé jako Diolen OFF, ano? A současně nabízí pocit ještě vyšší kontroly :-) ?
Zdravím a děkuji za tvou případnou reakci,
Jirka (nick Lodyha)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Vodák Jiří 2015-09-11 07:57
Zdarec, jen bych zde chtěl upřesnit pár věcí ohledně dřeva Hinoki Carbon Off.
Dřevo, které má cuetec a testoval ho i Marty C je tzv. první originální prototyp.
Což znamená, že na originálu, který je teď v prodeji byly provedeny změny.
Výsledný herní charakter a složení dřeva stále opovídá tomu co píše cuetec,
ale už ne tomu co píše Marty.
Vyvážení dřeva bylo posunuto více na střed, tím se ještě zvýšila kontrola.
Důraznost zůstala stejná. Hmotnost jsem upravil na cca 88g.
Tak zatím čus, Jirka.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Karel Malík 2015-08-18 14:13
Děkuji taktéž za pěkné čtení
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Martin Zlámal 2015-08-18 12:29
... díky za postřehy jmenovče :lol:
Zajímavé, jak je někdy vnímáno jedno dřívko. Co si tak matně vzpomínám z vlastní zkušenosti, tak T7 je určitě pomalejší než recenzované dřívko a stoprocentně méně důraznější. Avšak Vodákovo dřívko jako off+ rozhodně nevnímám. Ohledně vyvážení oproti T7 již nemohu sloužit, ale jako dřívko vyvážené do hlavy vnímám např. Donic Waldner Champion, a to i po upravení hlavy na menší průměr a výměně dutého držátka za větší a plnotučné ;-) Jinak mě právě mrzí, že jsem nevyzkoušel to tužší 5-vrstvé hinoki :sigh: Ale dost bolo zkoušení :P
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Martin Čevela 2015-08-18 07:50
Toto dřívko jsem zkoušel a odehrál s ním jeden trénink.
Skvěle zpracované , dostatečně rychlé i oproti tamce gergely , mému pomalejšímu kusu.Co mně nesedlo bylo vyvážení - do hlavy.
Moje hodnocení je zde:
1.Perfektní zpracování a barevně teplé , alserku připomínající držátko
2.Vyvážení do hlavy – a to i s OX
3.Rychlost poměrně vysoká , vyšší než X5 s maxxem 400 a Donic epox offensive s X1 gold – tedy docela rychlé off / až off+
Neměl jsem tam gergelku ale rychlostně bych to viděl min. nastejno.
4.Nízký oblouk.Definitivně nižší než T7 a snad i než Gergelka?.
5.Softový feel – velmi příjemný – je to hinokarb.
6.Tráva zase softový feel,příjemná,ale letí to občas docela daleko,někdy zase krásně zatlumí.
Tráva byla hodně ohraná,ale fungovala slušně na tomto dřívku – podobně jako na gergelce řekl bych.
7.Váha. Moje ruka zvyklá na 88gramů T7 byla za hodinu hotová a pak mi to generovalo chyby.
Jsem přesvědčen že je to vyvážením protože váha je cca stejná jako u T7 ,ale hrozně jsem se nadřel.

Mně se daleko více zamlouvaly prototypy hinoki celodřev 5vrsvé a 7vrstvé , na nich byla tráva v tréninkových kontrech téměř neomylná a vyvážení bylo imho trochu více do rukojeti.
MartyC
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Petr Rybnikář 2015-08-17 13:44
Díky Martine za to "vyznání lásky" dřívku. :-D ;-) Opravdu fajn počteníčko.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat