ČAST | ČMKV | TVREGISTR | STIS výsledky: A, L, S, B, T, M, Z, E, H, J, C, P, K, U | METODIKAROZHODČÍ | ELO ST

Nově v menu RACKETSPORT odkaz na Akční nabídku tohoto obchodu. Děkujeme Vám za návštěvu, přízeň a aktivní používání portálu TT-SPORT. Svou podportu určenou pro další rozvoj portálu můžete vyjádřit také proklikem na reklamním banneru v levém pruhu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým portálu TT-SPORT.cz.

Přihlášení / odhlášení

Podpořte Portál TT-SPORT

Ahoj vespolek, přátelé pinku, spinu i čopu.

Kdo se více zajímáte o dřívka, pak jistě uvítáte novinku od našeho kamaráda Jirky Vodáka alias Jurzeka.Z jeho dílny nyní přichází další modifikace dřeva Diolen a sice s označením Diolen Speed Off+.Jirka vyrobil množství různých prototypů tohoto dřeva,která se postupně zkoušela .Hledala se ta optimální skladba jak tvrdosti a síly středu, tak vrchní dýhy, aby bylo dřevo co možná nejúdernější, ale s velkou podporou rotace a neztratilo nic na vyhlášeném citu jeho dřev.

Nakonec vyhrála kombinace : Padouk – Diolen – Koto – Kiri – Koto – Diolen - Padouk,kdy celková síla dřeva je 7.3 mm a váha 90 gramů

Dřevo jsem měl možnost mít doma poměrně dost dlouhou dobu na odzkoušení a tak dnešní " recenzička " bude právě o něm.

Diolen Speed Off+

Začnu netradičně a to designem prkna.Ti z Vás, kdo se o dřívka zajímají více a delší dobu si jistě vzpomenou na prkno firmy Butterfly s označení Boll Tricarbon. Prkno se již nevyrábí poměrně dost dlouhou dobu, ale myslím, že se každýmu při jeho názvu vybaví nádherná červenooranžová vrchní dýha - PADOUK. Tak a ta je právě použita jako vrchní dýha i u dřívka Diolen Speed Off+ Dává mu skvostný design, ale hlavně taky neskutečnou možnost rotace a citu. Opravdu. pánové s žádnou jinou vrychní dýhou ( a že se jich odzkoušelo hodně ) nehrálo dřevo tak citlivě a nepodporovalo tak rotaci jako právě s Padoukem. Design dřívka tedy skvostný, zpracování náramné a cit jako vždy skvělý.

Dřevo bylo zkoušeno s potahy Tenergy 05 na obou stranách v síle houby 2.1 a 1.9 mm a dále s potahem Tenergy 80 v síle houby 2.1 mm Potahy byly ve velmi dobrém stavu. Lepeno lepidlem Free Chack bez jakýchkoliv dalších úprav.Dále bylo zkoušeno jak s celuloidem ,tak s plastem.

Srovnávat hru s jednotlivými potahy i míčky zřejmě není zapotřebí, každý máme jinak nastavenou ruku. Přece jenom drobný postřeh je. S celuloidem a Tenergy 05 bylo dřevo více uříditelné než s Tenergy 80. Katapult dřeva a katapult Tenergy 80 vytvářel ohromnou dynamiku a kladl na hráče dost vysoký požadavky na přesnost provedení úderu. S plastem bych pak naopak volil kombinaci s Tenergy 80, právě díky dynamice.

Rychlost: dřevo vidím na spodnější hranici Off+ prken. Vzhledem k použitému diolenu je " hodnější " než kdyby byl použit karbon

Cit: (záměrně nepíšu kontrola, protože tuto abstraktní veličinu vnímá každý jinak) - přesný nezkreslený přenos míče do dlaně. Měl jsem pocit dokonalé přesnosti, míčky padaly kam je ruka nasměrovala bez žádného rozptylu.

Tuhost : nebojím se napsat MEGA Tuhé. Skutečně vibrace se naprosto nekoná.

Feel : Soft

Katapult : velmi výrazný. Spolu s tuhostí je toto charakteristická vlastnost prkna.

Letová křivka - poměrně dost vysoká - bude vyhovovat hráčům hrajícím i dále od stolu.

Rozebírat jednotlivé údery podle mě nemá smysl.Hráč dostane od dřeva všechno, co dřevo takové ráže může nabídnout. K tomu navíc jako bonus výjmečný cit, který je u prken této kategorie ojedinělý.Prkno bych viděl jako vhodné pro agresivně hrající topspináře, kteří hrají topspin hodně silově a blok příklepem. Skutečně topspin a blok mě přijdou jako dvě dominantní věci u tohoto dřívka. A pak je tady ještě jeden úder, který nelze přehlédnout a to konečný " zámaz " - ten je skutečně díky katapultu konečný. Předpokladem využití tohoto prkna je pak solidně zvládnutá technika úderů a dobrá práce nohou.

Já osobně bych jej pocitem ze hry přirovnal k některým 1 PLY Hinoki dřevům. Opravdu ten Feel a katapult je obdobný s tím, že Diolen Speed tato 1 PLY Hinoki dřeva převyšuje tuhostí, kdy jej vidím na úrovni tak tuhých prken jako Schlager Carbon nebo Moonbeam.

No a nakonec už jenom jedna věta, pronesená hráčem co dřevo zkoušel a která podle mě přesně vystihuje jeho vlastnosti :" to je technický dělo"

Tolik ve stručnosti k novince Diolen Speed Off+.Děkuji Jirkovi za možnost si toto dřevo, stejně jako jeho všechny zkušební verze odzkoušet. Díky patří taky Mivojovi, že mě umožnil prostřednictvím svých stránek vás s tímto dřívkem seznámit.

Pohodu a pink.

Karel

 

 

Komentáře   

0 # ludvik 2016-03-30 20:29
Ahoj ve spolek, konečně web na kterým můžu pokecat o pincu. Na kolik to dřívko vychází? Ludva :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # Libor Hladiš 2015-05-28 06:13
Díky za dalšího brouka do hlavy ;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Vodák Jiří 2015-05-27 11:43
Ahoj, jo jo má to Karel pěkně a přesně napsané. Děkuji Karlovi za spolupráci při vývoji (nebylo to jednoduché) a Mivojovi za umístění recenze, díky kluci.
Mějte se všichni fajn, Jirka.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Jiří Macháček 2015-05-27 06:37
Karle, diky za dalsi fajnove cteni.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat