PRAGUE GRAND PRIX

27. May – 29. May 2016



CZECH  DENMARK  SPAIN  ARMENIA  UKRAINE  LATVIA  GERMANY  POLAND  ESTONIA   FRANCE  IRELAND   SWEDEN  HUNGARY   ROMANIA   AUSTRIA   NORWAY   WALES   RUSSIA   BELGIUM   BULGARIA   LITHUANIA   ALGERIA   BELARUS   NEDERLAND   ENGLAND   INDIE   ISRAEL   SLOVAK REP.





Champions of International Youth Table Tennis Tournament 2015

Teams Mini Pre-Cadet Boys/Nejmladší žáci
1 SENKBEIL Vincent,APPEL Jim TTV Niedersachsen (GER)
2 PINZAR Andrei,KARACSONY Daniel Szekelyudvarhely 1 (ROM)
3 KVĚTON Ondřej,SKOTNICA Martin Pocinovice / Frýdlant (CZE)

Teams Pre-Cadet Boys/Mladší žáci
1 DOYCHEV Nicola,PETROV Martin Bulgaria (BGR)
2 KLAJBER Adam,DELINČÁK Filip Poproč / Čadca (SVK)
3 BRANNÝ Tomáš,SLEZÁK Rudolf Havířov / Zlín (CZE)

Teams Cadet Boys/Starší žáci
1 ONDERKA František,SKÁLA Radek Opava / Brno (CZE)
2 VETVIK Finn,HAUG Borgar Norway 1 (NOR)
3 HORVLI Even Nikolai,LATE Thomas Norway 3 (NOR

Teams Junior Boys/Dorostenci
1 KUČERA Stanislav,MEISSNER Cedric SK DDM Kotlářka / Braunschweig (CZE / GER)
2 HOBL Lukáš,BŘEZOVSKÝ Petr Cheb / Litoměřice (CZE)
3 DOYCHEV Ilian,VASILEV Petar Bulgaria (BLG)

Mini Pre-Cadet Girls/Nejmladší žákyně
1 BŘEZINOVÁ Barbora,HANÁKOVÁ Nela Frýdlant / Vsetín (CZE)
2 KUBIAK Anna,BAČINOVÁ Lucie JKTS Jastrzębie (POL)/ Dobré (CZE)
3 KELNÁROVÁ Antonie,HANDLOVÁ Natálie Lužiny / Bohnice (CZE)

Teams Pre-Cadet Girls/Mladší žákyně
1 PEKOVÁ Zuzana,DIVINSKÁ Natália Trnava / Tvrdošín (SVK)
2 GENDERA Sonia,GILEWSKA Dominika Poland (POL)
3 STRÁNSKÁ Anna,ZÁDĚROVÁ Linda Radim / MS Brno (CZE)

Teams Cadet Girls/Starší žákyně
1 ŠINKAROVÁ Daša,ČERMÁKOVÁ Paula Michalovce / Karlova Ves (SVK)
2 SAZIMOVÁ Terezie,JIRÁSKOVÁ Tereza Dobré / Hradec Králové (CZE)
3 ŠTĚPÁNOVÁ Gabriela,PYTLÍKOVÁ Tereza Havířov / Vlašim (CZE)

Teams Junior Girls/Dorostenky
1 SZALAI Anna,MAGYARCSIK Laura Hevíz 1 (HUN)
2 DIBLÍKOVÁ Klára,KOPFOVÁ Tereza Slavoj / Vrbno (CZK)
3 RUSNÁKOVÁ Markéta,DAŇOVÁ Andrea Frýdlant (CZE)

Singles Mini Pre-Cadet Boys/Nejmladší žáci
1 KVĚTON Ondřej Sokol Pocinovice
2 KAREL Filip TJ SB Světlá nad Sázavou
3 APPEL Jim TTV Niedersachsen (GER)
3 SENKBEIL Vincent TTV Niedersachsen (GER)

Singles Pre-Cadet Boys/Mladší žáci
1 SKÁLA Radek TTC MS Brno
2 ONDERKA František KST Slezan Opava
3 DOYCHEV Nicola Bulgaria (BLG)
3 HAUG Borgar Norway (NOR)

Singles Cadet Boys/Starší žáci
1 ORSINI Mateo Alpes-Maritimes (FRA)
2 TAMAS Szabolcs ISK Szekelyudvarhely (ROU)
3 FEČO Samuel MŠK VSTK Vranov nad Topľou (SVK)
3 BLINKA Michal SKST Liberec

Singles Junior Boys/Dorostenci
1 MEISSNER Cedric Braunschweig (GER)
2 MIKOLAŠÍK Michal SKST Baník Havířov
3 HORT Tomáš TJ Sokol Hradec Králové 2
3 KUČERA Stanislav SK DDM Kotlářka Praha

Singles Mini Pre-Cadet Girls/Nejmladší žákyně
1 KUBIAK Anna JKTS Jastrzębie (POL)
2 HANÁKOVÁ Nela Sokol Vsetín
3 BILKOVIČOVÁ Sára MSK Malacky (SVK)
3 JANÁČKOVÁ Lucie TJ Žďár nad Sázavou

Singles Pre-Cadet Girls/Mladší žákyně
1 BLACH Viola TTV Niedersachsen (GER)
2 TEREZKOVÁ Jana ŠKST Michalovce (SVK)
3 GENDERA Sonia Poland (POL)
3 STRÁNSKÁ Anna Viktorie Radim

Singles Cadet Girls/Starší žákyně
1 ŠINKAROVÁ Daša ŠKST Michalovce (SVK)
2 VOLOKHINA Viktoriia Nizhny Novgorod (RUS)
3 PASZEK Agata Slask (POL)
3 PYTLÍKOVÁ Tereza SKST Vlašim

Singles Junior Girls/Dorostenky
1 DIBLÍKOVÁ Klára TJ Slavoj Praha
2 ALLERTOVÁ Sára SKP Ústí nad Labem
3 DAŇOVÁ Barbora SK Frýdlant nad Ostravicí
3 RUSNÁKOVÁ Markéta (SK Frýdlant nad Ostravicí

tt-sport, racketsport