PRAGUE GRAND PRIX

27. May – 29. May 2016



CZECH  DENMARK  SPAIN  ARMENIA  UKRAINE  LATVIA  GERMANY  POLAND  ESTONIA   FRANCE  IRELAND   SWEDEN  HUNGARY   ROMANIA   AUSTRIA   SLOVAK REP.





Champions of International Youth Table Tennis Tournament 2010

Teams Pre-Cadet Boys/Mladší žáci
1 BRAT Adam, KOPÁNYI Tomáš PEZINOK / NOVÉ ZÁMKY (SVK)
2 SOMMER Patrik, VÍTOVEC Martin KOC SUŠICE (CZE)
3 NĚMEČEK Jakub, BÚTORA Michal KOTLÁŘKA 1 (CZE)

Teams Cadet Boys/Starší žáci
1 POLANSKÝ Tomáš, PĚNKAVA Luboš ÚSTÍ / VLAŠIM (CZE)
2 MÁLEK Tomáš, PLUHAŘ Jan KOTLÁŘKA 1 (CZE)
3 HARAPÁT Jakub, FRANC Štěpán KOTLÁŘKA / PLZEŇ (CZE)

Teams Junior Boys/Dorostenci
1 MAZURA Lukáš, FLÍČEK Tomáš KOTLÁŘKA / KRÁLŮV DVŮR (CZE)
2 SÓJKA Stanisław, SUROWIEC Szymon KATOWICE 1 (POL)
3 SEIBERT Jakub, FOFF Lukáš ÚSTÍ / HR. KRÁLOVÉ (CZE)

Teams Cadet Girls/Starší žákyně
1 JANKŮ Svatava, MATOUŠKOVÁ Andrea BŘECLAV / ČAKOVICE (CZE)
2 ŠPAČKOVÁ Klára, KAPOUNOVÁ Barbora LITOMĚŘICE / ÚSTÍ N. O. (CZE)
3 GEBKA Kamila, WOJCIECHOWSKA Aleksandra KATOWICE 1 (POL)

Teams Junior Girls/Dorostenky
1 PIKALOVÁ Michaela, ŠTEFCOVÁ Kristýna, RŮŽIČKOVÁ Lucie SLAVOJ PRAHA (CZE)
2 KEROUŠOVÁ Michaela, STARÁ Kateřina SKST VLAŠIM 3 (CZE)
3 LAJDOVÁ Anežka, MÍKOVÁ Karolína SKST VLAŠIM 1 (CZE)

Singles Pre-Cadet Boys/Mladší žáci
1 BRAT Adam TTC Pezinok (SVK)
2 SOMMER Patrik KOC Sušice (CZE)
3 ŠKOPEK Pavel SKST Vlašim (CZE)
3 SINGEORZAN Cosmin-Bogdan CSM Bistrita (ROU)

Singles Cadet Boys/Starší žáci
1 MÁLEK Tomáš SK DDM Kotlářka EN Praha (CZE)
2 POLANSKÝ Tomáš Slavoj Ústí nad Labem (CZE)
3 BOCHŇÁK David SK DDM Kotlářka EN Praha (CZE)
3 PĚNKAVA Luboš SKST Vlašim (CZE)

Singles Junior Boys/Dorostenci
1 SUROWIEC Szymon Katowice (POL)
2 FLÍČEK Tomáš Sokol Králův Dvůr (CZE)
3 SEIBERT Jakub Slavoj Ústí nad Labem (CZE)
3 MAZURA Lukáš SK DDM Kotlářka EN Praha (CZE)

Singles Pre-Cadet Girls/Mladší žákyně
1 SINGEORZAN Arina-Dora CSM Bistrita (ROU)
2 KAPOUNOVÁ Barbora TTC Ústí nad Orlicí (CZE)
3 ŠPAČKOVÁ Klára TTC Litoměřice (CZE)

Singles Cadet Girls/Starší žákyně
1 KEROUŠOVÁ Michaela SKST Vlašim (CZE)
2 STARÁ Kateřina SKST Vlašim (CZE)
3 ŠTEFCOVÁ Kristýna Slavoj Praha (CZE)

Singles Junior Girls/Dorostenky
1 PIKALOVÁ Michaela Slavoj Praha (CZE)
2 VYVADILOVÁ Jitka SK DDM Kotlářka EN Praha (CZE)
3 ŠKOPKOVÁ Věra SKST Vlašim (CZE)
tt-sport, racketsport