PRAGUE GRAND PRIX

27. May – 29. May 2016



CZECH  DENMARK  SPAIN  ARMENIA  UKRAINE  LATVIA  GERMANY  POLAND  ESTONIA   FRANCE  IRELAND   SWEDEN  HUNGARY   ROMANIA   AUSTRIA   SLOVAK REP.





Champions of International Youth Table Tennis Tournament 2008

Teams Pre-Cadet Boys/Mladší žáci
1 Málek Tomáš - Pluhař Jan Žďár n.S. (CZE)/Havlíčkův Brod (CZE)
2 Bochňák David - Fabíni Marek Česká Lípa (CZE)
3 Koblížek Martin - Pěnkava Luboš Hradec Králové (CZE)/Vlašim (CZE)

Teams Cadet Boys/Starší žáci
1 Kubík Jiří - Šindelář Daniel Kotlářka (CZE)
2 Sitkiewicz Jakub - Galazka Tomasz Katowice (POL)
3 Soria Julien - Pouliquen Raphael Comité Des Alpes - Maritimes (FRA)

Teams Junior Boys/Dorostenci
1 Szata Lukasz - Bialek Artur Katowice (POL)
2 Loso Sebastian - Beneš Denis Bele Barkarby BTF (SWE)/Kotlářka (CZE)
3 Biedermann Daniel - Papay Levente Eotvos DPSE Oroshaza (HUN)/PEATC Pecs (HUN)

Teams Pre-Cadet Girls/Mladší žákyně
1 Hošková Denisa - Štefcová Kristýna Slavoj Praha (CZE)
2 Keroušová Michaela - Stará Kateřina Vlašim (CZE)
3 Matoušková Andrea - Šourová Iva Čakovice (CZE)/Horažďovice (CZE)

Teams Cadet Girls/Starší žákyně
1 Zyla Joanna - Urbanczyk Anna Katowice 1 (POL)
2 Miklar Karolina - Wawrynczak Aleksandra Katowice 2 (POL)
3 Pikalová Michaela - Polednová Petra Slavoj Praha (CZE)

Teams Junior Girls/Dorostenky
1 Zalomska Roksana - Zielinska Anna Warmia 1 (POL)
2 Stramowska Malgorzata - Czarnomska Alicja Warmia 2 (POL)
3 Samková Natálie - Mergenthalová Petra SKST Brno (CZE)/Břeclav (CZE)

Singles Pre-Cadet Boys/Mladší žáci
1 Surowiec Szymon Katowice (POL)
2 Bochňák David Lokomotiva Česká Lípa (CZE)
3 Fabini Marek Lokomotiva Česká Lípa (CZE)
3 Málek Tomáš Sokol Žďár nad Sázavou (CZE)

Singles Cadet Boys/Starší žáci
1 Kubík Jiří SK DDM Kotlářka El Niňo Praha (CZE)
2 Sitkiewicz Jakub Katowice (POL)
3 Galazka Tomasz Katowice (POL)
3 Voříšek Tomáš SK DDM Kotlářka El Niňo Praha (CZE)

Singles Junior Boys/Dorostenci
1 Loso Sebastian Bele Barkarby BTF (SWE)
2 Beneš Denis SK DDM Kotlářka El Niňo Praha (CZE)
3 Szata Lukasz Katowice (POL)
3 Bialek Artur Katowice (POL)

Singles Pre-Cadet Girls/Mladší žákyně
1 Štefcová Kristýna Slavoj Praha (CZE)
2 Treimann Kristel Tln. Nomme SK (EST)
3 Stará Kateřina SKST Vlašim (CZE)
3 Hošková Denisa Slavoj Praha (CZE)

Singles Cadet Girls/Starší žákyně
1 Urbanczyk Anna Katowice (POL)
2 Tenglová Vendula Orel Č.Budějovice (CZE)
3 Pikalová Michaela Slavoj Praha (CZE)
3 Zyla Joanna Katowice (POL)

Singles Junior Girls/Dorostenky
1 Zalomska Roksana LUKS Warmia (POL)
2 Zielinska Anna LUKS Warmia (POL)
3 Samková Natálie SKST Brno (CZE)
3 Stramowska Malgorzata LUKS Warmia (POL)

tt-sport, racketsport