PRAGUE GRAND PRIX

27. May – 29. May 2016



CZECH  DENMARK  SPAIN  ARMENIA  UKRAINE  LATVIA  GERMANY  POLAND  ESTONIA   FRANCE  IRELAND   SWEDEN  HUNGARY   ROMANIA   AUSTRIA   SLOVAK REP.





Champions of International Youth Table Tennis Tournament 2007

Teams Pre-Cadet Boys/Mladší žáci
1 Dvořák Jakub - Postelt Tomáš Čakovice/Bělá
2 Bochňák David - Fabíni Marek Česká Lípa
3 Matuška Dominik - Karásek Vít Most/Ústí

Teams Cadet Boys/Starší žáci
1 Zając Piotr - Warzecha Radosław Rzeszów 1 (POL)
2 Suchan Michael - Plášek Pavel Kotlářka 1
3 Kubík Jiří - Šindelář Daniel Kotlářka 2

Teams Junior Boys/Dorostenci
1 Gajdoš Richard - Kevický Andrej Nové Zámky (SVK)
2 Adamski Łukasz - Głąb Damian Rzeszów 1 (POL)
3 Gaydoš Vít - Kubát Jan Slavoj 1

Teams Pre-Cadet Girls/Mladší žákyně
1 Hošková Denisa - Štefcová Kristýna Slavoj/Chrast
2 Keroušová Michaela - Stará Kateřina Vlašim 1
3 Drelich Dominika - Lipa Iwona Rzeszów 2 (POL)

Teams Cadet Girls/Starší žákyně
1 Koza Zuzanna - Wenc Dominika Rzeszów 1 (POL)
2 Samková Natálie - Zýková Petra - Lajdová Anežka Slavoj/Vlašim
3 Ziemiańska Jagoda - Vyvadilová Jitka Rzeszów (POL)/Kotlářka

Teams Junior Girls/Dorostenky
1 Olejarz Ewa - Kubas Katarzyna Rzeszów 1 (POL)
2 Makoś Dominika - Brzezowska Magdalena Rzeszów 2 (POL)
3 Cvrková Tereza - Svobodová Šárka Slavoj/Čakovice

Singles Pre-Cadet Boys/Mladší žáci
1 Rurak Grzegorz Rzeszów (POL)
2 Dvořák Jakub Avia Čakovice
3 Postelt Tomáš TTC Bělá pod Bezdězem
3 Kafel Szymon Rzeszów (POL)

Singles Cadet Boys/Starší žáci
1 Zając Piotr Rzeszów (POL)
2 Plášek Pavel SK DDM Kotlářka Praha
3 Šulc Jiří Sokol Plzeň V
3 Šindelář Daniel SK DDM Kotlářka Praha

Singles Junior Boys/Dorostenci
1 Kevický Andrej STK Nové Zámky (SVK)
2 Gajdoš Richard STK Nové Zámky (SVK)
3 Kubát Jan Slavoj Praha
3 Pociask Grzegorz Rzeszów (POL)

Singles Pre-Cadet Girls/Mladší žákyně
1 Lajdová Anežka SKST Vlašim
2 Štefcová Kristýna Chrast
3 Stará Kateřina SKST Vlašim
3 Keroušová Michaela SKST Vlašim

Singles Cadet Girls/Starší žákyně
1 Samková Natálie Slavoj Praha
2 Wenc Dominika Rzeszów (POL)
3 Rząsa Dorota Rzeszów (POL)
3 Koza Zuzanna Rzeszów (POL)

Singles Junior Girls/Dorostenky
1 Kubas Katarzyna Rzeszów (POL)
2 Olejarz Ewa Rzeszów (POL)
3 Brzezowska Magdalena Rzeszów (POL)
3 Koscielska Anna Rzeszów (POL)

tt-sport, racketsport