PRAGUE GRAND PRIX

27. May – 29. May 2016



CZECH  DENMARK  SPAIN  ARMENIA  UKRAINE  LATVIA  GERMANY  POLAND  ESTONIA   FRANCE  IRELAND   SWEDEN  HUNGARY   ROMANIA   AUSTRIA   SLOVAK REP.





Champions of International Youth Table Tennis Tournament 2006
Teams Pre-Cadet Boys/Mladší žáci
1 ŠULC Jiří, BAUER Jan Sokol Plzeň V., TJ Libín Prachatice (CZE)
2 KUBÍK Jiří, ŠINDELÁŘ Daniel SK DDM Kotlářka Praha 1 (CZE)
3 BENEŠ Denis, LEBEDA Michal SK DDM Kotlářka Praha, Sokol Hradec Králové (CZE)

Teams Cadet Boys/Starší žáci
1 KUBÁT Michal, SOJKA Lukáš TJ Slavoj Praha, Sokol Sadská (CZE)
2 SUCHAN Michael, BEZDĚKA Petr SK DDM Kotlářka Praha, Avia Čakovice (CZE)
3 JIRÁSEK Marek, HEJNÝ Michal SKST Vlašim (CZE)

Teams Junior Boys/Dorostenci
1 REINHOLDS Artur, MASLOVS Leonids TTC Laura Riga (LAT)
2 GAYDOŠ Vít, STIBOR Martin AC Sparta Praha (CZE)
3 KUBÁT Jan, ŠILHÁNEK Luděk TJ Slavoj Praha (CZE)

Teams Pre-Cadet Girls/Mladší žákyně
1 POLEDNOVÁ Petra, PIKALOVÁ Michaela TJ Slavoj Praha (CZE)
2 MÍKOVÁ Karolína, STARÁ Kateřina SKST Vlašim (CZE)

Teams Cadet Girls/Starší žákyně
1 BERANOVÁ Michaela, BERANOVÁ Aneta SKST Vlašim (CZE)
2 VOLOSINA Aleksandra, DROZDA Darja TTC Laura Riga (LAT)
3 VYVADILOVÁ Jitka, SVOBODOVÁ Šárka SK DDM Kotlářka Praha, Avia Čakovice (CZE)

Teams Junior Girls/Dorostenky
1 ROHLÍKOVÁ Michaela, LUPÍNKOVÁ Lucie TJ Slavoj Praha (CZE)
2 KURMELOVA Anzela, KOVALOVA Marina TTC Laura Riga (LAT)
3 ŠIMONOVSKÁ Blanka, ZÝKOVÁ Petra TJ Slavoj Praha, ABC Braník (CZE)

Singles Pre-Cadet Boys/Mladší žáci
1 LEBEDA Michal Sokol Hradec Králové
2 ŠULC Jiří Sokol Plzeň V.
3 MATUŠKA Dominik SKST Baník Most
4 POSTELT Tomáš TTC Bělá pod Bezdězem

Singles Cadet Boys/Starší žáci
1 FLÍČEK Tomáš Sokol Králův Dvůr
2 SUCHAN Michael SK DDM Kotlářka Praha
3 HEJNÝ Michal SKST Vlašim
4 GAHUT Alfrád SK DDM Kotlářka Praha

Singles Junior Boys/Dorostenci
1 SOJKA Lukáš Sokol Sadská
2 BENEŠ Denis SK DDM Kotlářka Praha
3 KUBÁT Michal TJ Slavoj Praha
4 GAYDOŠ Vít AC Sparta Praha

Singles Pre-Cadet Girls/Mladší žákyně
1 ŠTEFCOVÁ Kristýna Sokol Chrast
2 PIKALOVÁ Michaela TJ Slavoj Praha
3 HOŠKOVÁ Denisa Sokol Králův Dvůr
4 MÍKOVÁ Karolína SKST Vlašim

Singles Cadet Girls/Starší žákyně
1 BERANOVÁ Michaela SKST Vlašim
2 BERANOVÁ Aneta SKST Vlašim
3 ZÝKOVÁ Petra ABC Braník
4 VYVADILOVÁ Jitka SK DDM Kotlářka Praha

Singles Junior Girls/Dorostenky
1 ROHLÍKOVÁ Michaela TJ Slavoj Praha
2 LUPÍNKOVÁ Lucie TJ Slavoj Praha
3 ŠIMONOVSKÁ Blanka TJ Slavoj Praha
34 KURMELOVA Anzela TTC Laura Riga (LAT)

tt-sport, racketsport