PRAGUE GRAND PRIX

27. May – 29. May 2016



CZECH  DENMARK  SPAIN  ARMENIA  UKRAINE  LATVIA  GERMANY  POLAND  ESTONIA   FRANCE  IRELAND   SWEDEN  HUNGARY   ROMANIA   AUSTRIA   SLOVAK REP.





Champions of International Youth Table Tennis Tournament 2005
Teams Pre-Cadet Boys/Mladší žáci
1 KARAS Dávid, MUCHA Matěj STK Nové Zámky (SVK)
2 SOJKA Lukáš, LEBEDA Michal Sokol Benešov, Sokol Hradec Králové (CZE)
3 BENEŠ Denis, BOHÁČ Dominik TJ AŠ Mladá Boleslav, TTC Litoměřice (CZE)

Teams Cadet Boys/Starší žáci
1 DRINKA René, SEKERA Tibor Slovakia (SVK)
2 KIELT David, STEPIEN Rafal Rzeszow 1 (POL)
3 WOJDYLA Damian, GODEK Sebastian Rzeszow 2 (POL)

Teams Junior Boys/Dorostenci
1 BALÁŽ Michal, KOBES Kristián Slovakia (SVK)
2 GORNIAK Marcin, IWANIUCH Rafal Rzeszow 1 (POL)
3 BOUDA Petr, SCHOŘ Lukáš Sokol Králův Dvůr, TTC Litoměřice (CZE)

Teams Pre-Cadet Girls/Mladší žákyně
1 KOZA Zuzanna, WENC Dominika Rzeszow 1 (POL)
2 STAPINSKA Anita, STEPIEN Julia Rzeszow 2 (POL)
3 KALUŽNÁ Natália, ZÝKOVÁ Petra Dunajská Streda, ABC Braník (SVK / CZE)

Teams Cadet and Junior Girls/Starší žákyně a Dorostenky
1 ROHLÍKOVÁ Michaela, SCHWARZOVÁ Barbara TJ Slavoj Praha 1 (CZE)
2 BRZEZOWSKA Magdalena, KORDYS Izabela Rzeszow 1 (POL)
3 LUPÍNKOVÁ Lucie, ŠIMONOVSKÁ Blanka TJ Slavoj Praha 3 (CZE)

Singles Pre-Cadet Boys/Mladší žáci
1 KARAS Dávid Nové Zámky (SVK)
2 MUCHA Matěj Nové Zámky (SVK)
3 SOJKA Lukáš Sokol Benešov
4 BENEŠ Denis TJ AŠ Mladá Boleslav

Singles Cadet Boys/Starší žáci
1 SCHOŘ Lukáš TTC Litoměřice
2 SEKERA Tibor Slovakia (SVK)
3 WOJDYLA Damian Rzeszow (POL)
4 KIELT Dawid Rzeszow (POL)

Singles Junior Boys/Dorostenci
1 BALÁŽ Michal Slovakia (SVK)
2 KOBES Kristian Slovakia (SVK)
3 GÓRNIAK Marcin Rzeszow (POL)
4 IWANIUCH Rafal Rzeszow (POL)

Singles Pre-Cadet Girls/Mladší žákyně
1 WENC Dominika Rzeszow (POL)
2 KALUŽNÁ Natália Dunajská Streda (SVK)
3 KOZA Zuzanna Rzeszow (POL)
4 ROZÍNKOVÁ Daniela SK Dobré

Singles Cadet Girls/Starší žákyně
1 OLEJARZ Ewa Rzeszow (POL)
2 SCHWARZOVÁ Barbara TJ Slavoj Praha
3 WOJDYLA Ewelina Rzeszow (POL)
4 KACZKOWSKA Karolina Rzeszow (POL)

Singles Junior Girls/Dorostenky
1 ROHLÍKOVÁ Michaela TJ Slavoj Praha
2 KORDYS Izabela Rzeszow (POL)
3 LUPÍNKOVÁ Lucie TJ Slavoj Praha
4 HUDEČKOVÁ Hana TJ Slavoj Praha

tt-sport, racketsport